Koleje Śląskie: Kierowcy znów pojadą za darmo

1
57
Koleje Śląskie: W walce z niską emisją - kierowcy znów pojadą za darmo

AKTUALIZACJA:

W związku z ogłoszonym alarmem smogowym, również 3 lutego będzie można skorzystać z darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość!
——————————

Po raz kolejny, z powodu przekroczenia norm jakości powietrza dzisiaj, tj. 2 lutego, we wszystkich pociągach i na wszystkich liniach Kolei Śląskich (wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin), kierowcy mogą podróżować bezpłatnie.

Z oferty skorzystać można w bardzo prosty sposób – wystarczy okazać w pociągu ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów, poza kierowcą, podróż mogą odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

Zdaniem ekspertów, na zły stan powietrza wpływają przede wszystkim nieekologiczne piece i spalanie materiałów opałowych złej jakości. Emisja spalin ma jednak również niemałe znaczenie.

Jak przekonuje marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, decyzja o darmowych przejazdach ma zwrócić uwagę, że niska emisja jest poważnym problemem, a do jej ograniczenia każdy z nas może się przyczynić na różne sposoby – na przykład poprzez wybór bardziej ekologicznego środka transportu.

/k/