W Wodzisławiu znajduje się najlepsze technikum na Śląsku

3
80
ZST Wodzisław, ranking

Według rankingu, wodzisławska Budowlanka to nie tylko najlepsze technikum na Śląsku, ale również – jedno z najlepszych w kraju. W zestawieniu ogólnopolskim szkoła uplasowała się na wysokim, jedenastym miejscu.

Technikum nr 3 od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu "Perspektyw". Na pierwszym miejscu szkoła uplasowała się już w 2012 roku. W 2015 roku było to miejsce drugie, a w 2016 – trzecie. Wodzisławska Budowlanka uplasowała się również na 78. pozycji w rankingu szkół olimpijskich w kraju. W zestawieniu pod uwagę brana była m.in. liczba laureatów, finalistów i osób wyróżnionych w 44 ogólnopolskich olimpiadach, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016.

W tegorocznym rankingu "Perspektyw" znalazły się również inne technika – na 27. miejscu w województwie śląskim uplasowało się Technikum nr 1 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, a na 54. pozycji – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego.

W zestawieniu najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie śląskim na 38. miejscu znalazło się I  Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, a na 89. pozycji – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim.

AKTUALIZACJA:

12 stycznia, starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka, w nagrodę za zajęcie tak wysokiego miejsca w województwie śląskim, przekazał dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim czek na kwotę 50 000 złotych.

/k/