Technikum w Sławięcicach jednym z najlepszych w województwie

2
88
kędzierzyn koźle
Technikum Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu awansowało z 250 miejsca i zdobyło 91 lokatę w skali całego kraju. Tak przedstawiają się najnowsze wyniki rankingu Perspektyw. 
Dużego awansu doczekało się również technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (brązowa tarcza jakości), które uplasowało się na 15 miejscu na Opolszczyźnie. Wśród liceów na 7 miejscu w województwie znalazło się kędzierzyńskie II LO im. Mikołaja Kopernika (srebrna tarcza jakości), a na 16 miejscu liceum im. Henryka Sienkiewicza z Koźla.
Co spowodowało tak znaczący awans kędzierzyńskiego Zespołu Szkół nr 3?
„Z pewnością znakomite wyniki osiągnięte przez uczniów podczas egzaminu maturalnego oraz w czasie egzaminów zawodowych. Z doświadczenia Perspektyw wynika także coś jeszcze: wybitne szkoły łączy szczególna atmosfera, poczucie odpowiedzialności nauczycieli oraz uczniów i coś, o czym zdajemy się dziś zapominać: radość uczenia i radość zdobywania wiedzy.”
Licea ogólnokształcące oceniano biorąc pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, natomiast technika do trzech powyższych kryteriów miały dodane czwarte: wyniki egzaminu zawodowego.
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu