W męskiej społeczności władzę przejmuje kobieta – starożytny Egipt oczami pisarki

1
76
kędzierzyn koźle
 
Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej Dorota Stasikowska-Woźniak, autorka książek, których fabuła osadzona jest osadzona w Egipcie opowiedziała o władcach tego kraju. Rozpoczynając opowieść od Kleopatry, przez Nefretete po potężną królową Hatszepsut przedstawiała zainteresowanym jak to możliwe, że w męskiej społeczności władzę przejęła kobieta. "Piękna, która przybyła" była jednak doskonale przygotowana. Jej inteligencja, wykształcenie i przebiegłość do dziś fascynuje. 
Odpowiedzi na wiele pytań związanych ze starożytnym Egiptem czytelnicy mogli usłyszeć z ust autorki "Boskiej Nefretete", a ci bardziej ciekawscy o reszcie mogą przeczytać w powieści. 
Przedświąteczne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wśród życzeń i prezentów. Dyrektor Izabela Migocz obdarowała uczestników ariami i poematami muzycznymi, a kolejne prezenty wręczyła autorka książki wspierając akcję charytatywną w Publicznym Przedszkolu nr 17 (dary odebrała dyrektor Lidia Kryś) i obdarowując efektownym wieńcem świątecznym prezydent Sabinę Nowosielską.
 
MN
fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle