Bezdomni mogą liczyć na pomoc

2
50
kędzierzyn koźle
Zima to najtrudniejszy czas dla osób pozbawionych dachu nad głową, chorych, czy niezaradnych życiowo. Przez cały rok mogą liczyć na wsparcie ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, a w okresie mrozów pomoc może być jeszcze szersza niż dotychczas.
Udzielanie pomocy materialnej, zlecanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania potrzebującego, kierowanie bezdomnych do schronisk i jadłodajni to tylko przykłady działań podejmowanych przez MOPS oraz różnego rodzaju służby. 
Samotne matki z dziećmi, które nie mają swojego miejsca są kierowane do domu  „Monar-Markot” w Zopowych. Bezdomni z Kędzierzyna-Koźla mogą skorzystać z miejsc noclegowych w Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych „Markot”, a ciepły posiłek czeka na nich codziennie w dwóch punktach miasta – przy ul. Głowackiego 10 oraz ul. Pamięci Sybiraków 12. Po uzyskaniu skierowania z MOPS mogą także skorzystać z łaźni oraz otrzymać odzież, środki czystości i obuwie. 
Wszelkich informacji udzielają policjanci, strażnicy miejscy oraz służby ochrony kolei, rozdawane są również ulotki z adresami wszystkich placówek, w których można uzyskać pomoc.
Pracownicy socjalni pamiętają również o osobach samotnych, niepełnosprawnych oraz niezaradnych życiowo. Podczas wywiadów środowiskowych monitorują ich sytuację i w razie potrzeby udzielają pomocy.
 
MN
fot. Pixabay