W ZST znów polała się krew

3
23
Krwiodawstwo w Wodzisławiu 2016

– Jeśli ktoś mówi, że mamy taką, a nie inną młodzież, to ja mogę powiedzieć w ten sposób: mamy wspaniałą młodzież. Jesteście bezinteresowni, przychodzicie nie pytając, co będziecie z tego mieli, reprezentujecie zdanie, że jeśli możecie komuś pomóc, to dajecie coś, co jest najcenniejsze – krew. Dlatego dzisiaj, niezależnie od tego, czy uda się wszystkim oddać krew, chcemy Wam podziękować – mówił Zbigniew Wierciński, dyrektor RCKiK w Raciborzu, do uczniów ZST w Wodzisławiu Śl.

Kolejna akcja krwiodawstwa przeprowadzana 13 grudnia w wodzisławskiej placówce miała bowiem szczególny charakter – odbywała się po raz setny. Dlatego jej rozpoczęcie uświetnił występ zespołu ŁAKADAWI, a słowa wdzięczności skierował do młodych krwiodawców nie tylko dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ale również wicestarosta Grzegorz Kamiński oraz nauczycielki zaangażowane w organizację zbiórek krwi w placówce.

Jeszcze zanim ekipa z raciborskiego Centrum zdążyła rozłożyć swój sprzęt do poboru krwi, przed salą ustawiła się długa kolejka dziewczyn i chłopaków gotowych podzielić się z innymi największym darem – lekarstwem, którego nie da się stworzyć w laboratorium lub zastąpić inną substancją. Warto dodać, że do tej pory uczniowie ZST w 99 akcjach oddali 3458,5 litrów krwi.

/kc/