Projekt budżetu Kędzierzyna-Koźle na 2017 rok trafił do radnych

3
44
kędzierzyn koźle
Projekt budżetu Gminy Kędzierzyn-Koźle na 2017 rok zakłada dochody gminy w wysokości 235 mln zł, a wydatki na ponad 256,7 mln zł. Różnica ma zostać pokryta z pożyczek i kredytów. 
W budżecie zabezpieczono 39,5 mln zł na inwestycje. Największą z nich, bo na kwotę 12 milionów ma być budowa kompleksu basenów na osiedlu Azoty, która według aktualnych planów ma zostać ukończona w listopadzie przyszłego roku. Miasto zaplanowało także kontynuację przebudowy alei Jana Pawła II. Nowy wygląd otrzyma od skrzyżowania z ul. Głowackiego i Matejki do skrzyżowania z ul. Miłą i Maja. Modernizacja głównej alei w mieście będzie kosztowała ponad 4,6 mln zł. Niecały milion z budżetu ma przypaść inwestycjom drogowym przeprowadzanym przez samorząd wojewódzki i powiatowy. Mowa tu o rozbudowie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Głubczyckiej w Koźlu, zamontowaniu sygnalizacji świetlnej na ul. Kłodnickiej i przebudowie ul. Wojska Polskiego. Nie zapomniano również o planach stworzenia hospicjum w byłym przedszkolu przy ul. Szymanowskiego, na które przeznaczono 800 tys. zł. 
Zgodnie z zapowiedzią prezydent Sabiny Nowosielskiej zwiększyła się także pula budżetu obywatelskiego. W projekcie planu finansowego znalazło się 1,5 ml zł, to o 300 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.
Głosowanie nad projektem budżetu gminy odbędzie się w trakcie grudniowej Sesji Rady Miasta.
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle