Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla wśród stypendystów premiera

1
112
kędzierzyn koźle
Uroczysta gala, w trakcie której wręczano wyróżnienia dla najzdolniejszych odbyła się w szkole muzycznej w Opolu. 92 uczniów z województwa opolskiego, a wśród nich siedmioro uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. 
Wicewojewoda Violetta Porowska, opolski kurator Michał Siek oraz starosta Małgorzata Tudaj gratulowali wyróżnionej młodzieży, życząc jej wszystkiego najlepszego. Wśród najzdolniejszych uczniów z naszych szkół znaleźli się Krzysztof Glacel z II LO, Katarzyna Wątróbska z I LO, Ewelina Szuster z Zespołu Szkół nr 1, Julia Wolny i Jerzy Gruszka z Zespołu Szkół nr 3, Dominika Dzialuk z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Rafał Widera z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Stypendium premiera otrzymują uczniowie liceum lub technikum, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem osiągając przy tym najwyższą średnią ocen w szkole. Są to również uczniowie szczególnie wyróżniający się na tle pozostałych. Tegoroczne stypendia zebrały głównie dziewczyny. Wszyscy wyróżnieni czekają jeszcze na stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Wnioski trafiły już do stolicy.
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu