Za nami III Kokoszycka Jesień Artystyczna

2
97
Wodzisław-Kokoszyce: III Kokoszycka Jesień Artystyczna

III Kokoszycka Jesień Artystyczna odbyła się w piątkowe popołudnie (18 listopada), w sali gimnastycznej kokoszyckiej szkoły. Na spotkanie z amatorską twórczością artystyczną zaproszonych zostało kilka okolicznych chórów, swoje prace wystawiali artyści-malarze, a wyroby z różnych dziedzin prezentowały okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

Dzień otworzyła szefowa miejscowego KGW, Zofia Widenka, a następnie głoś zabrał prezydent miasta, Mieczysław Kieca, który z rąk znanego miejscowego rzeźbiarza i malarza otrzymał piękną rzeźbę z węgla. Następnie swoje piosenki zaprezentowały zespoły m.in. z Czyżowic i Syryni czy Rydułtów. Uczestnicy mogli poznać czterech autorów wystawianych obrazów, w tym członka Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, Piotra Solisa. Najnowsze swoje obrazy zaprezentował także Zygmunt Łaciok.

Zebranych zachwycił zespół Kokoszyczanki pod kierownictwem Joanny Lubańskiej, który zaprezentował się z repertuarem w różnych językach. Na imprezie obecna była również delegacja Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej (Prezes Kazimierz Cichy oraz członek Kazimierz Mroczek). Wydarzenie w ciepłych słowach podsumował I zastępca prezydenta miasta, Dariusz Szymczak.

publ. /k/
Fot. Herold Wodzisławski