Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Wodzisławiu

1
57
Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości Wodzisław Śląski

16 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyły się prelekcje dla nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, rynku pracy, budowania sieci kontaktów czy też dochodzenia swoich praw z wykonania umowy kupna-sprzedaży. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami zajęć podzielili się: Krzysztof Pietrek – właściciel firmy Fourtka Design oraz Maciej Jopek – radca prawny z Legal Consulting. Uczniowie wodzisławskich szkół mieli również okazję wysłuchać prezentacji dot. kształtowania relacji biznesowych jako kluczowej roli w długoterminowym trwaniu firmy na rynku, którą wygłosił redaktor naczelny naszego dwutygodnika – Ireneusz Burek. Wieloletni przedsiębiorca opowiedział o swojej ponad 20-letniej działalności nie tylko na rynku medialnym, ale również branży fiskalnej. Ireneusz Burek przedstawił innowacyjną koncepcję nowej platformy gospodarczej, wspierającej relacje biznesowe w regionie – „PLUSYdlaBIZNESU.pl”, która zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. W przygotowanie wydarzenia włączyła się również Izba Gospodarcza. Obecny podczas czwartkowych wydarzeń prezes Izby, zaprosił do uczestnictwa w spotkaniach klubu mówców profesjonalnych Toastmasters w Wodzisławiu Śląskim.

Krzysztof Dybiec, zapraszając młodzież do zapisania się do klubu, mówił: „Obojętne gdzie będziecie pracować, umiejętność przemawiania zawsze Wam się przyda. W klubie dostajemy opracowane materiały, dzielimy się na role i uczymy się wzajemnie, jak zostać prawdziwym mówcą. Podczas spotkania, każdy członek klubu ma swoje dziesięć minut. Pierwsza mowa jest krótsza i jest mową o sobie, zatem jest to zadanie dosyć proste.” Prezes wodzisławskiej Izby Gospodarczej wyjaśnił również młodzieży, jak wiedza nabyta podczas spotkań Toasmasters może im się przydać w ich życiu zawodowym: „Umiejętność przemawiania przyda się każdemu. Jeśli będziecie chcieli prowadzić własne firmy – będziecie musieli również umieć sprzedać wasze produkty oraz skomunikować się z waszymi pracownikami. Umiejętność zaprezentowania się jest kluczowa. Do Izby Gospodarczej spływają informacje od przedsiębiorców, że młodzież ma niewielkie zdolności autoprezentacji. Idziecie na rozmowę kwalifikacyjną, macie całkiem niezłe wyniki, wpisane doświadczenie w CV, a potem osoba rekrutująca prosi o zaprezentowanie się i tu zaczynają się schody”.

W działanie klubu Toasmasters w Wodzisławiu włączają się również przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej. W tym tygodniu spotkanie odbyło się wyjątkowo w środę. Od 2-go grudnia spotkania odbywać się będą regularnie, co dwa tygodnie (od 18:15 do 21:00) w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Prezes Izby zaprasza wszystkich na spotkania klubu. Szczegóły można znaleźć na facebooku, wpisując hasło „Toastmasters Wodzisław”.

/dr/