Wodzisław: W „Punkcie na mieście” kupisz bilety Kolei Śląskich

2
38
Koleje Śląskie:

15 listopada w poczekalni dworca autobusowego przy Galerii Karuzela (ul. Targowa 19) uruchomiony został tzw. "Punkt na mieście", czyli agencyjny punkt sprzedaży, w którym kupić można bilety Kolei Śląskich. Do tej pory tego typu punkty znajdowały się w 13 miejscowościach w województwie śląskim. Teraz do tej listy dołączył także Wodzisław Śląski.

Ze względu na rosnącą liczbę podróżnych z Wodzisławia, Koleje Śląskie nie wykluczają także umieszczenia biletomatu w pobliżu wodzisławskiego dworca: – Wodzisław Śląski jest bardzo dobrym przykładem miasta, które wyraźnie stawia na kolej. Uruchomienie bezpłatnej komunikacji autobusowej dowożącej mieszkańców do dworca również podniosło atrakcyjność transportu publicznego – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Michał Wawrzaszek. Ostateczna decyzja dot. biletomatu zapadnie jednak dopiero za kilkanaście tygodni, gdyż musi być poprzedzona m.in. analizą potoków podróżnych oraz wysokością sprzedaży biletów przy Galerii Karuzela.

W dalszym ciągu, bez dodatkowych opłat za obsługę, bilety można zakupić również bezpośrednio w pociągu oraz przez internet. W przyszłości przywrócona zostanie także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy.

Najnowszy cennik Kolei Śląskich prezentuje się bardzo atrakcyjnie – z Wodzisławia Śląskiego za 3 zł dojedziemy do Chałupek, a stamtąd – do Bohumina, za 4 zł dojedziemy do Rybnika, a za 13 zł – do centrum Katowic.

/k/