Nauka i technika w Wodzisławskim Centrum Kultury

3
31
WCK Wodzisław: KLUB MŁODEGO ODKRYWCY i LEGOMANIACY

Większość dzieci niezwykle chętnie sprawdza i testuje wszystko to, co je otacza. Aby w bezpieczny sposób wykorzystać tę ciekawość i połączyć zabawę z nauką, stworzono propozycję warsztatów Klubu Młodego Odkrywcy. To tutaj, w czasie 3-godzinnych zajęć, mali naukowcy będą łączyć, zalewać, podpalać, rozkładać i mieszać nie tylko po to, by się bawić, ale również – rozwijać wyobraźnię i w prosty sposób zrozumieć zjawiska przyrody, fizyki i chemii.

Warsztaty dla szkół LEGOMANIACY powinny z kolei zainteresować wszystkich miłośników klocków lego i robotyki. Ta propozycja WCK skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od szkoły podstawowej aż po liceum/technikum. Uczestnicy 3-godzinnych zajęć budować będą roboty z rodziny Lego Mindstorms, poznają budowę najprostszego robota, opis i działanie czujników dotyku, dźwięku, światła i odległości czy też poznają proste programy do sterowania robotem – a wszystko to podczas zabawy i praktycznego doświadczania.

Cena za jeden warsztat wynosi 300 zł za grupę. Maksymalna liczba uczestników na jednych zajęciach wynosi 30 osób. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić się do Wodzisławskiego Centrum Kultury telefonicznie (32) 455 48 55 lub mailowo [email protected] Termin zajęć, zagadnienia programowe oraz poziom trudności ustala się indywidualnie. Program jest dostosowany do wieku uczestników warsztatów i sprzężony z programem nauczania w szkole.

/k/
Fot. pixabay