40 mln złotych czeka na innowacyjnych przedsiębiorców

2
22
kędzierzyn koźle
W tym roku to już drugi nabór wniosków wspierających innowacje. Fundusze z perspektywy finansowej na lata 2014-2020 do tej pory wsparły 27 nowatorskich projektów firm. Wśród nich znalazły się opracowania dotyczące innowacyjnych płytek betonowych,. technologi wykorzystania odpadów z oczyszczalni ścieków do produkcji ciepła, prądu lub chłodu, czy też badań na temat leczenia drobiu. Na wsparcie dotychczasowych projektów przekazano prawie 88 mln zł.
Marszałek województwa opolskiego mówił, iż miał pewne obawy, czy znajdą się chętni na realizowanie innowacyjnych projektów, które często należą do trudnych.
– Okazało się, że obawy były niepotrzebne. Bardzo się cieszę, że to, co położyliśmy na stole w postaci środków finansowych na dotacje, zostało przez naszych przedsiębiorców zagospodarowane – powiedział wtedy Andrzej Buła.
W drugim naborze do rozdysponowania jest 40 mln zł. O dofinansowanie mogą w szczególności starać się małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa opolskiego. 
Regulamin konkursu zakłada, że dofinansowanie mogą uzyskać jedynie projekty, pozwalające na rozwój branżom wskazanym jako inteligentne specjalizacje regionalne  w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego. Szczególnie premiowane będą projekty mające wpływ na ograniczanie oddziaływania na środowisko substancji szkodliwych.
 
MN