Zbliża się zima… Pamiętaj o bezdomnych zwierzakach!

0
71
Wodzisław, Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Sezon jesienno-zimowy to szczególnie trudny okres dla zwierząt bezdomnych. W wodzisławskim przytulisku na swój nowy dom, pełen ciepła i poczucia bezpieczeństwa, czekają zarówno stęsknione psy, jak i koty. Części z nich z pewnością uda się odnaleźć swój azyl na ziemi jeszcze przed zimą. Te, które pozostaną, mogą liczyć jedynie na pomocną dłoń wolontariuszy.

– Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty Psy i My", pod którego opieką znajdują się zwierzaki z wodzisławskiego punktu przetrzymań, zachęca zatem ludzi dobrego serca do wsparcia – przytulisko chętnie przyjmie zwłaszcza koce oraz mokrą karmę, zarówno dla psów, jak i kotów. Przydadzą się też dodatkowe ręce do pomocy – im więcej wolontariuszy, tym większa szansa na stworzenie przebywającym tam zwierzakom takich warunków, by maksymalnie umilić im jesienno-zimowe dni – apeluje Bogumiła Kabut-Machnik ze Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt "Koty Psy i My".

Jeśli zastanawiacie się nad adopcją najbardziej potrzebujących ludzkiej bliskości bezdomnych zwierzaków, wodzisławskie stowarzyszenie przypomina, że adopcja jest bezpłatna, a dodatkowo – finansowane jest również chipowanie, szczepienie, odrobaczanie i kastracja/sterylizacja przygarniętego czworonoga.

Pamiętajmy jednak, że przygarniając psa lub kota stajemy się za niego odpowiedzialni i wiąże się to z nowymi, licznymi obowiązkami przez wiele lat jego życia! Adoptujmy świadomie!

Dane kontaktowe stowarzyszenia:

Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty Psy i My"
ul. Marklowicka 21, Wodzisław Śląski, tel. 605109891

/k/