Kędzierzyn-Koźle: Powołano Powiatową Radę Przedsiębiorczości

2
67
kędzierzyn koźle
W miniony piątek przedsiębiorcy i samorządowcy podpisali list intencyjny, dzięki któremu została powołana Powiatowa Rada Przedsiębiorczości. Jej celem ma być ścisła współpraca i realizacja wspólnych projektów przynoszących wymierne korzyści każdej ze stron. Środowisko biznesowe z aprobatą przyjęło powołanie rady. Szybko pojawiły się propozycje pierwszych tematów oraz pomysły na wspólny rozwój na wielu płaszczyznach.
– To nie tylko oświata, ale i służba zdrowia czy realizowana już w pewnym zakresie współpraca w zakresie infrastruktury drogowej. Państwa uwagi są dla nas bardzo cenne, wiemy, że możemy się od siebie wiele uczyć, a Powiatowa Rada Przedsiębiorczości będzie zespołem wymiany poglądów, kreowania nowych projektów. Założenia działalności Rady to całe spektrum współpracy możliwej do zrealizowania pomiędzy samorządem powiatowym a przedsiębiorstwami różnych branż – powiedziała Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
– To połączenie biznesu i samorządu, to współpraca chociażby w zakresie edukacji, nie chcemy tworzyć fikcyjnych zawodów, tylko te, po których nasi uczniowie znajdą zatrudnienie, jest tu sporo to omówienia – podkreślił wicestarosta Józef Gisman.
– Cieszę się, bo w końcu znalazło się miejsce na wypracowywanie konkretnych rozwiązań, szczególnie, że my przedsiębiorcy jesteśmy narażeni na zagrożenia, chociażby w zakresie realizacji wniosków unijnych, myślę, że tematów będzie sporo, dlatego potrzebna jest taka organizacja, właśnie teraz, kiedy mamy do czynienia ze zmianą pokoleniową – ocenił Paweł Kocieniewski, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego Odlewnictwa i Obróbki Metali Lekkich.
Przedsiębiorcy należący do rady to przedstawiciele różnych gałęzi przemysłu. 
– Przede wszystkim chciałbym zdobyć nowych pracowników i mieć swój wkład we wspieranie młodych ludzi, chciałbym pomagać w ich kształceniu, to przyniesie nam wszystkim w przyszłości wiele korzyści – powiedział Sebastian Kostka z firmy Seko Serwis z Reńskiej Wsi, która zajmuje się inteligentnymi instalacjami elektrycznymi i alarmowymi.
List intencyjny podpisało kilkanaście osób, wiele z nich zadeklarowało chęć przystąpienia do rady. Wkrótce odbędzie się zebranie członków w pełnym składzie. Mają pojawić się pierwsze ważne tematy, którymi ma się zająć nowa organizacja.
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu