Za nami X Półmaraton Wodzisławski o Puchar Prezydenta Miasta

2
48
X Półmaraton Wodzisławski o Puchar Prezydenta Miasta 2016
6 listopada na ulicach Wodzisławia po raz kolejny pojawiawili się biegacze. Wszystko za sprawą X Wodzisławskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Miasta. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 2007 roku. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło 1735 osób, tegoroczna przekroczyła 250 uczestników. Miłośnicy biegania wystartowali ze Stadionu Miejskiego punktualnie o godzinie 11:00. Po siedmiu okrążeniach pokonanynch ulicami miasta zawodnicy zakończyli zmagania na wodzisławskim Rynku. Trasa wyniosła nieco ponad 21 kilometrów. Wśród tegorocznych uczestników znalazło się kilka osób, które od samego początku tworzą historię Wodzisławskiego Półmaratonu. Po raz dziesiąty pobiegli Katarzyna Wernik, Jan Deńca oraz Henryk Szkatuła.
 
X Wodzisławski Półmaraton poświęcony jest pamięci Zbyszka Marszałkowskiego, który społeczności biegaczy był doskonale znany jako miłośnik sportu i zdrowego stylu życia. Wspólnie z przyjaciółmi założył Klub Sportowy „FORMA”, dzięki któremu w Wodzisławiu Śląskim rozwinęły się biegi oraz nordic walking. To z jego inicjatywny do kalendarza imprez sportowych trafił Wodzisławski Półmaraton. Zmarł niespodziewanie w czerwcu tego roku w wieku 58 lat.
 
Wyniki do pobrania w pliku poniżej. Najlepszym jednak okazał się Timashov Volodymir ze Lwowa z czasem 1:11:16, na drugim miejscu oplasował się Dmitro Pozewilow z Charakowa. Jako trzeci na linię mety przybiegł reprezenant Polski – Aleksander Łabziuk.
 
Organizatorem X Wodzisławskiego Półmaratonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”, współorganizatorem Wodzisławskie Centrum Kultury.  
 
 
/jk/