Zadbaj o bezpieczeństwo własne i swojej rodziny na drodze

0
59
motoryzacja racibórz

O tym musisz pamiętać

Nieubłaganie zbliża się najtrudniejszy okres zarówno dla kierowców, jak i dla samochodów. Kluczową kwestią jest zmiana opon na zimowe, ponieważ są one dostosowane do trudnych warunków na drodze, dzięki czemu zapewniają odpowiednią przyczepność samochodu do jezdni. Ponadto należy wykonać przegląd płynów – w szczególności układu chłodzenia, ale także wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, aby uniknąć jego zamarznięcia przy ujemnej temperaturze.

 

Niesamowicie ważną kwestią jest także sprawdzenie akumulatora oraz napięcia ładowania. W tym przypadku najlepiej udać się do specjalisty, aby wykonał test sprawnościowy, który pomaga określić stan baterii pod obciążeniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie założyć, jak będzie się ona zachowywała podczas dużych mrozów.

 

Przed zimą należy również sprawdzić stan wycieraczek, ponieważ w tę porę roku odgrywają one znaczną rolę. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie odrywać ich siłą, gdy przymarzną do szyby oraz o tym, by nietraktować ich jako substytut skrobaczki. W ten sposób można je bowiem uszkodzić.

 

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, aby zimą dokładnie odśnieżać swój samochód, ponieważ jeżeli zrobi się to jedynie powierzchownie, zostawiając kopę śniegu na dachu, czy masce, można nie tylko dostać mandat, ale również narazić się na niebezpieczeństwo. Samochód należy odśnieżyć w taki sposób, aby zapewnić sobie maksymalną widoczność na drodze.

 

Akcesoria, które mogą Ci się przydać zimą

Przed zimą warto zaopatrzyć się w akcesoria, które pomogą nam w tzw. beznadziejnych sytuacjach. Szczotki do zgarniania śniegu, czy skrobaczki to absolutna podstawa, by doprowadzić swój samochód do właściwego stanu. Ponadto należy mieć przy sobie również:

– łańcuchy na koła

– linkę holowniczą

– kable rozruchowe

– plandekę osłaniającą cały samochód

– latarkę.

 

Dzięki tym akcesoriom z pewnością każdy z nas poradzi sobie w ciężkich sytuacjach na drodze.