Kim był znaleziony w lesie mężczyzna? Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok

1
126
KPP Wodzisław: Zwłoki mężczyzny w lesie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Na ciało mężczyzny, 25 marca 2012 roku, natknęła się grupa osób grających w tym miejscu w "Airsoft". – Zwłoki znajdowały się w daleko posuniętym rozkładzie gnilnym z cechami żerowania pośmiertnego drobnych zwierząt. Przy zwłokach nie ujawniono dokumentów lub innych rzeczy umożliwiających identyfikację. Rejestracja profilu DNA nn zwłok również nie doprowadziła do ich zidentyfikowania – wyjaśnia wodzisławska policja.

Znaleziony mężczyzna mógł być w wieku 50-55 lat (wiek określony podczas sekcji zwłok) lub 47 +- 13 (wiek ustalony na podstawie stopnia zarastania szwów czaszkowych sklepienia – określony podczas rekonstrukcji wyglądu twarzy w oparciu o zachowane kości czaszki). Długość zwłok wynosi 166 cm, a waga – 62 kg. Mężczyzna był prawidłowej budowy ciała. Twarz miała kształt owalny lub pięciokątny, z nieco szerszą górą i niewielkim, wąskim, niewysokim czołem. Kolor oczu nieznany. Nos był długi, wystający, w linii grzbietu wąski, w przebiegu falisty lub garbaty o tępym końcu – po złamaniu (które nastąpiło na długo przed śmiercią) nos stał się mniej grzbiecisty i przy nasadzie pochylił się na prawą stronę. Uszy słabo odstające i cienkie, a brwi – o przebiegu łukowatym. Policzki średnie, z wiekiem stały się wklęsłe i miały widoczne łuki jarzmowe. Usta średnie, a po prawej stronie górnej wargi – fragment rzadkiego, siwego zarostu. Kości szczękowe urazowo uszkodzone.

W uzębieniu obecne dwójka dolna lewa oraz ósemka dolna prawa – poza tym mężczyzna był bezzębny. Dziąsła wygojone a dość niewielki kąt żuchwowy może sugerować, że mężczyzna nosił protezę ruchomą całkowitą.

Znakiem szczególnym jest poważny uraz nosa, który nastąpił na długo przed śmiercią. W jego wyniku nos pochylony jest w prawą stronę, a kości nosowe zostały złamane na wysokości ok. 6 mm poniżej szwu czołowo–nosowego i utracone.

Mężczyzna ubrany był w granatową bluzę dresową, z napisem i logo firmy Adidas (bluza w górnej części posiada paski w kolorach zielony, czarny i biały, nad paskami znajduje się panel z materiału w kolorze bordowym; bluza zapinana na plastikowy zamek błyskawiczny w kolorze szarym; w części szyjnej bluza posiada kołnierz/stójkę z materiału koloru granatowego; w części dolnej bluzy znajdują się kieszenie, natomiast w częściach bocznych po stronie lewej i prawej bluza posiada siatkę przepuszczającą powietrze w kolorze granatowym), w bluzę dwustronną wykonaną z materiału i polaru koloru szarego, zapinaną na zamek błyskawiczny (na zwłokach bluza była założona stroną polarową na zewnątrz, strona materiałowa jest przeszywana/pikowana w romby; bluza po bokach ma kieszenie – w części wykonanej z materiału zamykane na plastikowe zamki błyskawiczne koloru szarego, po stronie polarowej nie mają zamknięcia), w spodnie dżinsowe koloru szaro-granatowego, zapinane na 4 guziki (spodnie w części tylnej na wysokości pasa posiadają naszywkę firmową z napisem o treści "Viman Denim Style Brand" oraz wizerunkiem lwa koloru czerwonego) i skarpetki koloru szarego. Przy zwłokach ujawniono również buty koloru czarnego, sznurowane, w rozmiarze 43 (na podeszwie napis o treści "Ottino").Wszelkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji zwłok mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim, pod numerem tel. 32 453-72-00 / 453-72-85 lub inną, najbliższą jednostką Policji, tel. 997 i 112.

/k/
Fot. KPP Wodzisław Śl.