Muzykon: Koncert młodej artystki na wodzisławskim festiwalu

4
20
Muzykon Wodzisław: Julianna Petzuch

Kolejny koncert w ramach Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon odbędzie się 29 października, o godz. 19:00, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Młoda artystka wykona m.in. sonatę Felixa Mendelssohna-Bartholdyego czy pastorale Louisa Vierne, nie zabraknie też dzieł Maxa Regera.

Julianna Petzuch jest laureatką III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Diecezjalnych Studiów Organistowskich w Tarnowie, zdobyła też III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w słowackiej miejscowości Rużomberok oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu Romualda Twardowskiego pt. "Musica festiva". Na co dzień związana jest z parafią pw. św. Bartłomieja w Głogówku na Opolszczyźnie, gdzie jest organistką.

Festiwal Muzykon organizowany jest przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Tegoroczna edycja imprezy dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz rektor Akademii Muzycznej w Katowicach. Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem sprawuje dr Krzysztof Lukas.

Na wszystkie muzyczne spotkania w ramach festiwalu wstęp jest bezpłatny.

/k/