Sprawdź stan techniczny swojego samochodu przed zimą. Za darmo!

1
34
Policja Śląsk: Akcja

Akcja "Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze" prowadzona jest wspólnie przez śląską drogówkę i stacje diagnostyczne. W jej ramach, w dniach od 26 października do 4 listopada, na ponad 20 stacjach kontroli pojazdów, zlokalizowanych w 16 powiatach województwa śląskiego, każdy, kto tylko wyrazi taką chęć, będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą.

Diagności kontrolować będą: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie pojazdu i ogumienie samochodu. W czasie trwania akcji, policjanci będą rozdawać kierowcom również elementy odblaskowe z jednoczesną prośbą, by wręczali je napotkanym, słabo widocznym na drodze pieszym.

– Właściwy stan techniczny pojazdu ma znaczący wpływ na bezpieczne poruszanie się po mokrych, oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. Dlatego: "Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze" – zachęca do udziału w akcji Policja.

W Wodzisławiu Śląskim, 28 października w godz. od 7:00 do 20:00, darmowego przeglądu dokonać można będzie na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów "KREG" przy ul. Rybnickiej 40.

/k/