Przedszkole nr 11 zyskało plac zabaw, a Gimnazjum nr 3 – siłownię

2
87
kędzierzyn
Nowopowstały plac zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 11 został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci, w tym poruszających się na wózkach. Część zainstalowanych urządzeń może zostać wykorzystana do terapii dla najmłodszych. To bardzo ważne, gdyż w przedszkolu 17 spośród 61 dzieci ma orzeczenia o kształceniu specjalnym.
– Bardzo się cieszymy, że wszystkie nasze dzieci będą mogły korzystać z atrakcji w naszym ogrodzie – powiedziała Elżbieta Synyszyn, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11.
Prezydent Nowosielska zapewniła najmłodszych, że to nie koniec remontów, a plac zabaw będzie jeszcze piękniejszy. Po zimie zaplanowano malowanie, tak aby zabawa odbywała się w pięknym i kolorowym otoczeniu. Podziękowała również radzie miasta za zrealizowanie projektu.
 – Podziękowania należą się naszej radzie miasta, która ma takie założenie, by w każdym przedszkolu, szkole, czy gimnazjum starać się realizować remonty i nowe inwestycje. Mam nadzieję, że za dwa lata jeszcze więcej naszych placówek będzie miało powody do zadowolenia. – powiedziała prezydent.
Urządzenie placu zabaw pochłonęło 120 tys. zł. 
Kolejną inwestycją, tym razem ku uciesze gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 3 na osiedlu Pogorzelec była szkolna siłownia. PG nr 3 prowadzi klasy integracyjne, a jego uczniowie osiągają liczne sportowe sukcesy. Urządzenie miejsca do ćwiczeń kosztowało 160 tys. zł.
 
MN 
fot. UM Kędzierzyn-Koźle