Podsumowanie projektu „Edukacja europejska kluczem…” w ZSP w Pszowie

1
141
ZSP Pszów
W ZSP odbyło się podsumowanie projektu „Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej”. – Na spotkanie zaproszono wszystkich uczestników wyjazdu, przedstawicieli organu prowadzącego oraz opiekunów. Podzieliliśmy się naszymi wspomnieniami i doświadczeniami. W trakcie spotkania zostały wręczone certyfikaty Europass Mobilność potwierdzające udział w stażu za granicą. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.  Jesienią 2014 roku rozpoczęliśmy realizację ważnego dla naszej młodzieży projektu "Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej" – mówi  koordynatorka projektu Anna Borsukiewicz. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Przedsięwzięcie to umożliwiło młodzieży naszej szkoły kształcącej się w zawodzie fryzjer, odbycie dwutygodniowego stażu w salonach fryzjerskich w Londonderry w Irlandii Północnej. 
 
 
To kolejny projekt związany z wyjazdem na praktyki uczniowskie. Tym razem 34 szczęśliwców wyjechało do Irlandii Północnej. Założenia projektu są ważne z punktu widzenia młodego człowieka, który poważnie myśli o realizacji siebie w wybranym zawodzie:
– podniesienie kompetencji językowych
-poznanie innowacyjnych technik fryzjerskich
– próba odnalezienia się w nowym otoczeniu kulturowym
– nabycie swobody w kontakcie z obcokrajowcami
– sprawdzenie samego siebie
 
 
Uczniowie zwiedzili Europę, zdobyli nowe doświadczenia, poznali innowacyjne techniki fryzjerskie, podnieśli kompetencje językowe. Nie do przecenienia są doświadczenia w pracy z klientem w zagranicznym salonie.
 
Co osiągnęli?
 
– jesteśmy bogatsi  nie tylko o wiedzę zawodową, ale o szeroko pojęte doświadczenie w pracy za granicą
– jesteśmy bardziej „elastyczni” i gotowi do lepszego startu w przyszłość
– poczuliśmy się docenieni co pomogło nam podnieść naszą samoocenę
– udział w projekcie nauczył nas jeszcze lepszej współpracy i komunikacji z obcokrajowcami
 
Wyliczają organizatorzy.
 
MC