Nowe karetki dla PPZOZ w Wodzisławiu i Rydułtowach

3
71
Nowe karetki dla PPZOZ

Dwie nowe karetki marki Renault Master zostały dziś uroczyście przekazane załodze wodzisławskiego i rydułtowskiego pogotowia ratunkowego. Przekazanie kluczyków do nowych samochodów odbyło się w obecności przedstawicieli 14 jednostek samorządu terytorialnego, które solidarnie przekazały wsparcie finansowe na realizację tej inwestycji.

– Zakup tych karetek byłby niemożliwy bez państwa pomocy. Mamy nadzieję, że będą one dobrze służyły wszystkim naszym pacjentom – dziękowała włodarzom gmin i powiatu dyrektor szpitala Dorota Kowalska. Placówka zapłaciła za oba samochody ponad 640 tys. zł. Pieniądze pochodziły w głównej mierze z pożyczki udzielonej przez władze powiatu, a 240 535 zł przekazały na ten cel Powiat Wodzisławski, miasta: Wodzisław Śl., Rydułtowy, Radlin i Pszów oraz gminy: Godów, Gorzyce, Lubomia, Mszana, Marklowice, Kornowac, Gaszowice, Lyski i Jejkowice.  
Ich przedstawiciele odebrali dzisiaj z rąk dyrektor szpitala pisemne podziękowania za pozytywną odpowiedź na apel o wsparcie tej inicjatywy.

W uroczystości przekazania samochodów wzięli też udział kapłani, którzy poświęcili pojazdy prosząc w modlitwie o błogosławieństwo dla tych, którzy będą z nich korzystać.
Następnie dyrektor szpitala zaprosiła gości na drobny poczęstunek i wizytę w izbie pamięci.
Nowe ambulanse będą służyły do transportu wewnętrznego i zewnętrznego oraz w zakresie podstawowej, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

/kc/
fot. Justyna Koniszewska