Wodzisławianie mają „Twardy Orzech” do zgryzienia

2
82
Wodzisław Śląski: Escape room

Escape room to gra w zamkniętym pomieszczeniu, podczas której, w ściśle ograniczonym czasie, rodzina/grono przyjaciół/grupa znajomych stara się, rozwiązując liczne zagadki, zdobyć klucz, który umożliwi im wyjście z pokoju. Escape room to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, wymagająca naszego intelektualnego wysiłku, współpracy, sprytu i kreatywności całej grupy.

"Twardy Orzech" to pierwszy tego rodzaju obiekt na terenie powiatu wodzisławskiego. Zlokalizowany został w pomieszczeniach po byłym Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śl. przy ul. Kubsza 28. Do dyspozycji gości oddano trzy pokoje zagadek: "Gwiezdny pył", "Królestwo kwadratu" i "Zapomnianą kopalnię". Pokoje przeznaczone są dla grup od 2 do 5 osób, w wieku od 6 do 16 lat wraz z opiekunem. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwają pracownicy escape roomu.

W "Twardym Orzechu" zorganizować można również niewielkie uroczystości w specjalnie wyznaczonym "pokoju urodzinowym" oraz zakupić wykonane przez członków stowarzyszenia rękodzieło, jak biżuteria czy ozdoby szklane, z których dochód przeznaczony zostanie na działalność pożytku publicznego prowadzoną przez "Razem na Szybiku" na terenie całego powiatu.

Do powstania pierwszego escape roomu przyczyniło się również Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, które, w ramach projektu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego, przeznaczyło dla stowarzyszenia "Razem na Szybiku" 40 tys. złotych na utworzenie dwóch nowych miejsc pracy.

"Twardy Orzech" jest czynny od wtorku do piątku, w godzinach od 13:00 do 19:00, a w soboty i niedziele – od 10:00 do 19:00. Pokoje rezerwować można pod numerami telefonu: 500 344 414 lub 506 934 767 lub drogą mailową: [email protected] Więcej informacji o wodzisławskim escape roomie znajdziecie tutaj.

/k/