Szkoła w Sławięcicach świętowała 70-lecie

4
39
kędzierzyn koźle
W miniony weekend w Zespole Szkół numer 3 im. Mikołaja Reja W Kędzierzynie-Koźlu świętowano okrągły jubileusz. Popularny „chemik” obchodził 70-lecie istnienia, z tej okazji odbył się wielki zjazd absolwentów. 
– Jest to dla nas bardzo cenne, że mamy w powiecie szkołę o tak bogatej tradycji, która może szczycić się tak wspaniałym gronem absolwentów. Dlatego wielkie podziękowania należą się tym, którzy tę placówkę budowali, prowadzili i nadal walczą o to, by była jak najlepsza – mówił wicestarosta Józef Gisman. Wraz z przewodniczącą Powiatu Danutą Wróbel oraz Aurelią Stepień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty.
Zjazd zorganizował komitet tworzony przez samych absolwentów przy wsparciu szkoły. Dla niektórych uroczystość była okazją do spotkania się ze znajomymi po nawet kilkudziesięciu latach od ukończenia szkoły. Najstarsze roczniki będące na spotkaniu uczęszczały do sławięcickiej szkoły w latach 50. Przez 70 lat jej mury opuściło około 7 tysięcy absolwentów. Na zjazd jej absolwentów przyjechało ponad 800 osób. 
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu