Nowe kąpielisko na os. Azoty ma być otwarte już w przyszłym roku

3
56
basen azoty
Wysłużone kąpielisko na osiedlu Azoty odeszło w zapomnienie. Podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawiciele generalnego projektanta i wykonawcy inwestycji zaprezentowali zebranym wizualizację Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności, a także opowiedzieli o atrakcjach czekających na odwiedzających kompleks basenów. 
Mimo, że prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły, wykonawca zapewnia, że już w przyszłym roku będziemy mieć nowe baseny.
–  To jest zadanie w formule "zaprojektuj i wybuduj". Na razie trwają prace projektowe, a niebawem ruszą te budowlane – zapewniała Dagmara Woźnica, prezes firmy Erbud sp. z o.o., głównego wykonawcy. Obiekt ma zostać oddany do użytku w listopadzie przyszłego roku, a jego budowa będzie kosztowała 20,5 mln zł.
Wykonawca zaplanował wykorzystanie infrastruktury pozostałej po starym basenie oraz zbudowanie nowej hali basenowej, gdzie swoje miejsce znajdą baseny rekreacyjne wyposażone w liczne atrakcje, basen sportowy oraz brodziki dziecięce. W kompleksie będą również sauny, jacuzzi, miejsca do leżakowania, zjeżdżalnia, basen wypływowy oraz pijalnia soków. 
w drugiej części kompleksu zaplanowano zespół basenów otwartych, do którego będziemy wchodzić przez osobne wejście. Znajdą się tam: basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami (m.in. huśtawką wodną, sztuczną falą, rwącą rzeką w kształcie „ósemki”), czterotorowa zjeżdżalnia, wodny plac zabaw, a także brodzik dziecięcy. Wokół basenu powstanie duża, zielona strefa rekreacyjna, a także boiska do siatkówki plażowej.
Prezydent Sabina Nowosielska zapowiada, że Kędzierzyńsko-Kozielskie Centrum Aktywności to tylko robocza nazwa inwestycji. Po wybudowaniu kompleksu miasto ogłosi konkurs. 
– Damy szansę mieszkańcom na wymyślenie jakiejś chwytliwej nazwy – powiedziała prezydent Nowosielska.
 
MN 
fot. UM Kędzierzyn-Koźle