Najlepsi uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” uhonorowani za swoje osiągnięcia

0
129
ZST Wodzisław: Uczniowie

Spotkanie ze Śląskim Kuratorem Oświaty miało miejsce 19 września, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na uroczystości obecni byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., którzy stawali w ubiegłym roku szkolnym na najwyższych stopniach podiów różnych olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych, a także dyrekcja placówki i nauczyciele.

Oficjalna uroczystość miała na celu uhonorowanie wybitnych osiągnięć utalentowanej młodzieży z naszego regionu. Siedmioro uczniów i absolwentów "Budowlanki" znalazło się w gronie 88 ubiegłorocznych laureatów olimpiad. Spotkanie ze Śląskim Kuratorem Oświaty było również formą docenienia zaangażowania w edukację nauczycieli prowadzących laureatów olimpiad oraz dyrektorów placówek, którzy dzięki znakomitej współpracy pedagogów i uczniów mogą pochwalić się ogólnopolskimi sukcesami szkoły.

W spotkaniu ze Śląskim Kuratorem Oświaty udział wzięli: dyrektor ZST w Wodzisławiu Śl. – Czesław Pieczka, nauczyciele – Tomasz Wardenga, Kornel Barteczko, Bronisława Rutecka, Roman Magiera oraz uczniowie i ubiegłoroczni absolwenci ZST – Patrycja Stukator, Paweł Górecki, Martyna, Artur Sitko, Adrian Katryniok, Paweł Długosz i Szymon Kuczaty. Wyróżnieni laureaci otrzymali listy gratulacyjne i upominki z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Urszuli Bauer, Wicewojewody Śląskiego, Mariusza Trepki oraz Rektora Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusza Mężyka.

Wszyscy laureaci ubiegłorocznych olimpiad zostali zwolnieni z obowiązku pisania egzaminu zawodowego, a drzwi wielu uczelni w Polsce stoją przed nimi otworem. Uczniowie otrzymali również nagrody indywidualne – m.in. uczeń Paweł Długosz, w dniach od 3 do 6 lipca, wraz ze swoim opiekunem został zaproszony na wakacyjny rejs "Darem Młodzieży", zorganizowany przez Akademię Morską w Gdyni. Statek wypływał z Delfzijl w Holandii a portem docelowym była Antwerpia w Belgii. Ta szczególna nagroda pozostawiła laureatowi wspomnienia na całe życie: – Była to niecodzienna przygoda, która pozwoliła "naładować baterie" oraz odetchnąć od wszystkiego, co zostawiliśmy za sobą na lądzie. Jest to przeżycie, które można z czystym sumieniem polecić każdemu, kto poszukuje nowych wrażeń – podsumował Paweł Długosz.

Inf. nadesłana
/k/