Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn w Radlinie

1
24
Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn w Radlinie 2016

24 oraz 25 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie odbywa się Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Rozgrywki mają miejsce w ramach obchodów 80-lecia szermierki radlińskiej. W zawodach biorą udział sportowcy w eiku 14-20 lat.  Zmagania szpadzistów zakończyły  się zwycięstwem Wojciecha Lubienieckiego z PTG Sokół Mielec, miejsce drugie zajął Maciej Bielec z KS Szpada Wrocław. Miejsca trzecie zajęli Bartłomiej Zbierada z Polskiego Klubu Szermierczego   oraz Piotr Kołpa z UKS MDK Olimp Lubin. Na piątym miejscu uplasował się najlepszy  zawodnik Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”  Daniel Marcol. W trakcie trwania rozgrywek przewidywany jest udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym medalistów Mistrzostw Świata i Europy Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów oraz 12 zawodniczek i zawodników gospodarza imprezy, "Górnika Radlin". Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Szermierzy "Górnik Radlin" oraz miasto Radlin. Turniej współfinansowany jest ze środków budżetowych miasta Radlin.

Wśród  szpadzistek  pierwsze miejsce zajęła Julia Falińska z Warszawianki wyprzedzając Oliwię Malowaniec z KS Szpada Wrocław. Dwa równoległe trzecie miejsca zajęły Aleksandra Pernach /UKS Wołodyjowski Siemianowice/ Śląskie oraz Anna Mroszczak /KS Szpada Wrocław/. Najlepsza z radlinianek Aleksandra Siwoń zajęła 27 miejsce w stawce 98 zawodniczek.