Wodzisław: Goście z Tczewa w Starostwie Powiatowym

2
27
powiat wodzisławski, samorząd, 2016

21 września samorządowcy z Tczewa gościli w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. towarzyszyli im strażacy, którzy pół roku temu zaprosili do siebie reprezentantów naszych jednostek pożarniczych. Podczas środowego spotkania poruszano ważne dla obu powiatów kwestie zabezpieczeń przed skutkami kataklizmów, zagadnienia związane z reformą oświaty czy współpracy pomiędzy różnymi grupami społecznymi i zawodowymi. Niespodzianką dla wodzisławskiego starosty był z pewnością miecz podarowany powiatowi przez Tadeusza Dzwonkowskiego, który pełni funkcję przewodniczącego tczewskiego Zarządu Powiatu.

– U nas jest sporo zamków i innych średniowiecznych obiektów związanych z zakonem krzyżackim, stąd na pamiątkę przywieźliśmy ze sobą ten miecz. A żeby nie kojarzyło się i nie skończyło jak w pewnej powieści – ofiarujemy wam tylko jeden miecz – powiedział Dzwonkowski przekazując miecz z wygrawerowanymi herbami obu powiatów.
Z kolei prezentem dla samorządowców z Pomorza były ich portrety namalowane przez uczniów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu.

Podczas wizyty na Śląsku goście z Tczewa odwiedzą również jednostki ochotniczej straży pożarnej i wycieczki do Łazisk oraz Sztolni Ćwiczebnej w Wodzisławiu.

/kc/
fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.