Dzień bez samochodu w Kędzierzynie-Koźlu

0
40
dzień bez samochodu

Od szesnastu lat na całym świecie 22 września obchodzi się Dzień bez samochodu. Po raz pierwszy pomysł organizacji tego przedsięwzięcia pojawił się już w latach 70., ale właśnie w 2000 r. ustalono, że to we wrześniu kierowcy będą zachęcani do pozostawienia swoich pojazdów w garażach.

W akcję tę angażuje się również Kędzierzyn-Koźle proponując właścicielom samochodów bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. 22 września zamiast biletu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu. W punktach kontroli czasu i kasach MZK można będzie też pobrać specjalne kupony uprawniające do udziału w losowaniu nagród rzeczowych w ramach konkursu „Ekkopodróżnik”.

Wiele atrakcji czeka również na najmłodszych. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta zaprasza dzieci do udziału w ekologicznym festynie, który odbędzie się w Parku Pojednania. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wezmą udział w warsztatach na temat recyklingu, stworzą własne instrumenty z surowców wtórnych oraz spróbują swoich sił w grze edukacyjnej.
Dzień bez samochodu stanie się więc kolejną okazją do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

/kc/