Wodzisław Śląski współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów

1
22
Wodzisław Śląski: Krajowy Rejestr Długów - Samorząd na plus

Współpraca Wodzisławia Śląskiego z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA realizowana jest w ramach programu "Samorząd na plus", dedykowanego jednostkom samorządu terytorialnego i podmiotom zależnym. Dzięki programowi miasto uzyskało szereg praktycznych narzędzi prewencyjnych motywujących do terminowych płatności oraz dostęp do systemu KRD BIG SA. Jak wyjaśnia skarbnik miasta, Jacek Matyja, już sam fakt możliwości wpisania do bazy dłużników przekona mieszkańców, którzy unikają uiszczania należności względem miasta, do ich uregulowania.

W elektronicznej bazie danych KRD BIG SA mogą znaleźć się wszyscy dłużnicy – przedsiębiorcy, konsumenci, lokatorzy, którzy nie płacą czynszu w terminie itd. Tacy dłużnicy mogą mieć zablokowany dostęp do korzystania z usług finansowych (kredyty, zakupy ratalne), telekomunikacyjnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie) czy multimedialnych (telewizja kablowa, szerokopasmowy dostęp do internetu).

Szczególnie istotny dla miasta jest fakt, iż system umożliwia również pobieranie raportów o podmiotach sektora biznesowego, dzięki czemu szybko można zweryfikować informacje dotyczące przedsiębiorców, z którymi miasto chciałoby nawiązać współpracę.

/k/