Wodzisławski ZAZ z wyróżnieniem w kategorii „zatrudnienie chronione”

3
88
 Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych z Wodzisławia Śląskiego
7 września w Katowicach miała miejsce uroczystość podsumowująca kolejną edycję konkursu o tytuł „Lodołamacza”, czyli ludzi, instytucji, firm i innych podmiotów, które aktywnie angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Wśród laureatów ponownie znalazł się Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych z Wodzisławia Śląskiego.
 
 
– Zajęcie przez nas drugiego miejsca w tegorocznym konkursie pokazuje, że samorząd powiatu wodzisławskiego, angażując się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, znajduje w nich partnerów w biznesie, a w szczególności dobrych i zaangażowanych pracowników – mówi dyrektor Dezyderiusz Szwagrzak. – Prowadzenie odpowiedzialnego biznesu nie tylko przynosi korzyści finansowe, ale także uświadamia jak duże znaczenie w procesie rehabilitacji i integracji wszystkich ludzi ma praca – dodaje. – Pokazujemy społeczności lokalnej, że osoba niepełnosprawna jest pełnowartościowym człowiekiem, natomiast osobie niepełnosprawnej, że pomimo wszystkich otaczających ją przeszkód, może spełniać się zarówno życiowo, jak i zawodowo – wyjaśnia.
 
 
Dyrektor ZAZ Dezyderiusz Szwagrzak ze statuetką LODOŁAMACZA
 
 
 
Sukces ZAZu jest potwierdzeniem – na co zwraca uwagę rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl – że w tej wyjątkowej firmie od początku jej funkcjonowania ważny jest nie tylko wynik ekonomiczny, ale również działalność społeczno-kulturalna na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. – Przypomnijmy bowiem, że w ubiegłym roku wodzisławska pralnia, zatrudniająca aktualnie 34 osoby niepełnosprawne nie mające praktycznie żadnych szans na znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy, zajęła w konkursie o tytuł „LODOŁAMACZA” pierwsze miejsce, a w 2013 r. – trzecie. Społeczności powiatu wodzisławskiego zakład jest zaś znany nie tylko ze świadczenia dobrej jakości usług w przystępnej cenie, ale również z wielu inicjatyw społecznych, akcji i kampanii zmieniających wizerunek osób niepełnosprawnych – podkreśla Wojciech Raczkowski. 
 
 
oprac. /j/