Rozpoczęła się III Wodzisławska Noc Teatrów

4
44
III Wodzisławska Noc Teatrów 2016

10 września Wodzisław stał się stolicą ulicznych spektakli, a to za sprawą III Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Jest to kolejna, wyjątkowa okazja, by przez kilka godzin, zupełnie za darmo, obcować z różnymi formami sztuki teatralnej. Wydarzenie zainaugurował lalkowy spektakl dla dzieci. Przed tłumnie zgromadzoną pibliczność przy Muszli Koncertowej zaprezentował się Walny Teatr z Warszowy w swojej sztuce „Noe”. Dzieci wraz z opiekunami byli zachwyceni grą aktorską oraz specjalnie przygotowanymi sprzętami muzycznymi. Nie obyło się również bez zaangażowani publiczności w spektakl. 

 

Program kolejnych spektakli:

godz. 18:30 – happening „Czekoladowy Silnik” – Teatr Mariana Bednarka z Rybnika. Happening rozpocznie się w Jigger Pub a kolejne działania wydarzą się w plenerze miejskiego parku;
godz. 19:15 –  sztuka „Owca” – Clas’sic! Ballanga Teatr z Wodzisławia Śląskiego – Podwórko między kamienicami przy ulicy Aptecznej;
godz. 21:00 – przedstawienie „Bajczarz” – Teatr Monitoring z Jastrzębia Zdroju – wodzisławski Rynek;
godz. 22.00 – sztuka „Circus Paradise” wg J. Potockiego i Boccacia – Teatr Przedmieście z Rzeszowa – okolicach pałacu Dietrichsteinów- Muzeum/USC.
 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Nasz Wodzisław. Projekt współfinansowany jest przez miasto Wodzisław Śląski.
 
 
 
/jk/