Kędzierzyn-Koźle: Nowe rondo prawie gotowe

4
30
kędzierzyn koźle
Po czterech miesiącach przebudowy alei Jana Pawła II wielkimi krokami nadchodzi jej koniec. Przeprowadzane roboty budowlane dobiegają końca, ale na wjazd samochodów na nowe rondo trzeba jeszcze poczekać. Prezydent Sabina Nowosielska wraz z zastępcami i dwojgiem radnych miejskich sprawdzali dziś rano, jak wygląda efekt prac. Mimo, że rondo wraz z otoczeniem nabrało już nowego kształtu, nadal nie ma decyzji komisji bezpieczeństwa o otwarciu przebudowanego odcinka alei. Wszyscy czekają na odbiór oznakowań pionowych i poziomych oraz na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. 
– Wciąż nie mamy decyzji komisji bezpieczeństwa o otwarciu przebudowanego odcinka drogi. Widać zresztą, że firma wciąż prowadzi roboty na miejscu – tłumaczyła prezydent Sabina Nowosielska.
Zastępca prezydenta, Artur Maruszczak poinformował, że jeszcze w tym roku nastąpi przebudowa parkingu pomiędzy dworcem PKP, a ul. Grunwaldzką oraz zostanie wykonany projekt zagospodarowania placu przy ul. Traugutta. W przyszłym roku ma na nim stanąć pomnik-lokomotywa.
 
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle