Nowy rok szkolny: jakie zmiany w Wodzisławiu?

0
17
Wodzisław: rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie nie tylko dla każdego z uczniów, ale również dla systemu edukacji w mieście. W wodzisławskich szkołach podstawowych otwartych zostanie 12 oddziałów klas pierwszych, w których będą się uczyć 184 dzieci. Jak informuje Wydział Edukacji, nowe oddziały nie pojawią się w Szkole Podstawowej nr 15 w Kokoszycach oraz w wygaszanej Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Mieszka. Z oferty tej ostatniej będą w tym roku korzystać tylko uczniowie klas V i VI. Z kolei w przedszkolach przewidziano funkcjonowanie 60 oddziałów (ogółem) dla 1424 dzieci.

Kiedy dzieci i młodzież odpoczywały na wakacjach, w ich szkołach i przedszkolach trwały intensywne prace remontowe. W siedmiu przedszkolach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przeprowadzono modernizacje przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Oprócz tego, w ramach kolejnej edycji konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Mieczysława Kiecę, dziesięć placówek otrzymało środki na doposażenie lub budowę nowych placów zabaw, kolejne trzy uzupełniły siłownie „pod chmurką”, a dwie pozyskały środki na postawienie takich siłowni.
Zmiany pojawiły się także wśród kadry wychowawczej. Na emeryturę przechodzi bowiem Czesława Brudny,  dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6. Zastąpi ją Beata Rzaczek. Z kolei funkcję dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej od 1 września będzie sprawować Emilia Kopiec.

Nowy rok szkolny przyniesie również zmiany w Wydziale Edukacji. Od września na głównej stronie internetowej wodzisławskiego magistratu ma pojawić się zakładka EDUKACJA.
– To tam będzie można znaleźć newsy dotyczące działalności wodzisławskich placówek, wiadomości o najważniejszych wydarzeniach czy wiele innych informacji dotyczących wodzisławskiej oświaty – wyjaśnia Klaudia Bartkowiak z Urzędu Miasta.

/kc/

fot. Justyna Koniszewska