Wodzisław: Budynek byłego żłobka na os. Piastów zagrożeniem dla zdrowia i życia?

0
44
Wodzisław: Budynek byłego żłobka na os. Piastów zagrożeniem dla zdrowia i życia? Ryszard Zalewski interpeluje

Budynek byłego żłobka miejskiego na os. Piastów w Wodzisławiu Śląskim niszczeje od lat, a z roku na rok stanowić ma jednocześnie coraz większe zagrożenie. Na terenie byłego żłobka niejednokrotnie przebywają dzieci i młodzież. Budynek jest też zamieszkiwany przez bezdomnych.

25 sierpnia, podczas sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego, Ryszard Zalewski zgłosił problem do Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dodatkowo zgłoszona została interpelacja, której treść przedstawiamy poniżej.

Ryszard Zalewski
Wice-Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego

Do: Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Pan Eugeniusz Wala
Dw: Starosta Powiatu Wodzisławskiego Pan Ireneusz Serwotka

Sprawa: Zagrożenie dla zdrowia i życia spowodowane fatalnym stanem budynku byłego żłobka miejskiego w Wodzisławiu Śląskim na osiedlu Piastów
 
W związku z kierowanymi do mnie licznymi uwagami przez mieszkańców odnośnie fatalnego stanem budynku byłego żłobka miejskiego w Wodzisławiu Śląskim na osiedlu Piastów proszę o podjęcie działań we współpracy z innymi organami.
Fatalny stan żłobka stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców od wielu lat. Obecnie obiekt nie jest zabezpieczony przed wejściem, w dniu dzisiejszym (25-8-2016) osobiście byłem w okolicy żłobka i bramka wejściowa była otwarta i niezabezpieczona. Dodatkowo z uwag mieszkańców wynika, że w obiekcie notorycznie przebywają osoby bezdomne i bardzo często teren żłobka jest miejscem zabaw dla dzieci i młodzieży.
Fatalny stan budynku żłóbka był wielokrotnie opisywany w lokalnych mediach i mimo tego jego stan jest coraz gorszy a zagrożenie wypadkiem wzrasta z roku na rok.
W związku z powyższym i w celu uniknięcia tragicznego wypadku na terenie żłóbka proszę o podjęcie skutecznych działań we współpracy z innymi organami tak aby rozwiązać ten problem.
W imieniu mieszkańców i moim proszę o skuteczne działania w tej bardzo ważnej sprawie.

publ. /k/