Przybyło nauczycieli mianowanych i dyplomowanych

3
71
kędzierzyn koźle
W trakcie narady z dyrektorami szkół, która odbyła się w starostwie powiatowym na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, wręczono akty mianowania czterem nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych. W tym samym czasie, dziesięciu kolejnych pedagogów odebrało awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego w opolskim kuratorium oświaty.
– To świadczy o jakości pracy szkół, to kreatywność i innowacyjność naszych pedagogów – powiedziała Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty.
Wicestarosta powiatu, Józef Gisman docenił dyrektorów i nauczycieli za ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz za dobre wyniki maturalne, które osiągnęli uczniowie.  
– Mamy technikum, które pod tym względem dorównuje naszym liceom, w pozostałych wyniki są lepsze niż wojewódzkie i krajowe, za to należą się podziękowania kadrze pedagogicznej – mówił Józef Gisman.
Droga do awansu i uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego w przypadku czwórki nauczycieli trwała kilka lat i zakończyła się egzaminem przed specjalnie powołaną komisją. 
– Musiałem wykazać się tym, w jaki sposób udoskonalam swój warsztat, przez ten czas stworzyłem kilka projektów, w tym jeden skierowany do przedszkolaków, który od najmłodszych lat zachęcał do zdobywania wiedzy w naszym powiecie. Stworzyłem też projekt urządzenia, które filtruje strony internetowe pod kontem bezpieczeństwa – zaznacza Kamil Witkowski, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.
Wraz z nauczycielem informatyki, Kamilem Witkowskim, akty na stopień nauczyciela mianowanego otrzymali również: Szymon Kupka nauczyciel wychowania fizycznego i biologii z 6-letnim stażem dydaktycznym, Adam Daroń, nauczyciel CKPiU, również z 6-letnim stażem pracy pedagogicznej. Wśród wyróżnionych znalazła się też Monika Woleńska z Publicznego Ogniska Artystycznego, która jest magistrem mechaniki, ale ostatecznie postawiła na muzykę.
W Kuratorium Oświaty w Opolu awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego odebrało dziesięciu pedagogów.
 
MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu