Zostań partnerem programu „Karta Dużej Rodziny”

2
27
Program Rodzina 3+
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca przedsiębiorców oraz osoby zarządzające instytucjami, niezależnie od sektora czy rodzaju działalności, do współpracy i partnerstwa w ogólnopolskim programie "Karta Dużej Rodziny" przyjętego ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny. Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie zniżek albo dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Celem programu jest wspieranie rodzin z trojgiem i więcej dzieci w korzystaniu z oferty kulturalnej, sportowej czy edukacyjnej, jak również zmniejszać codzienne wydatki z rodzinnego budżetu. Dołączając do programu, firmy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. 
 
 
Na stronie https://rodzina.gov.pl dostepna jest aktualna lista firm uczestniczących w programie. 
 
 
Jak zgłosić przedsiębiorstwo do programu?
 
– określić, jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści firma/instytucja może zaoferować rodzinom wielodzietnym,
 
– wypełnić e-deklarację dołączenia do Karty Dużej Rodziny dostępną pod adresem: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/formularz-zgloszenia-kdr,
 
Po weryfikacji formularza z firmą/instytucją zostaną uzgodnione szczegółowe warunki współpracy i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku firm/instytucji działających lokalnie) podpisze z firmą umowę ws. przyznania uprawnień rodzinom wielodzietnym.
 
 
/j/