Urząd Miasta zapewni Młodym Parom miejsce na sesje zdjęciowe

3
49
kędzierzyn koźle
Urząd Stanu Cywilnego w Kędzierzynie-Koźlu położony w zabytkowym budynku po dawnej winiarni Machlera nie przyciąga uwagi swoim wyglądem. Prezydent Nowosielska zapowiedziała, że w najbliższym czasie zarówno sam budynek, jak i przylegający do niego ogród zdecydowanie zwiększą swoje walory estetyczne. 
Na początku odremontowano toalety, właśnie trwają konsultacje z konserwatorem zabytków w sprawie posadzek, a w międzyczasie odbywają się prace w ogrodzie, który będzie zrewitalizowany i obsadzony na nowo. W planach jest podniesienie i uporządkowanie całego ogrodu, jak również obsadzenie nową roślinnością. Stare, zniszczone ogrodzenie zostanie wymienione na nowe, a tak przygotowany ogród ma zostać udostępniony młodym małżonkom i ich gościom. Nowosielska nie ukrywa, że chciałaby aby śluby były udzielane w dużo piękniejszym otoczeniu.
Gmina Kędzierzyn-Koźle ogłosiła dwa przetargi na wykonanie dokumentacji zagospodarowania terenu okalającego budynek USC. Niestety, napływające oferty znacznie przekroczyły budżet przeznaczony na ten cel, dlatego przetarg zostanie ogłoszony ponownie.
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle