Międzynarodowy Rajd Motocyklowy „Race To Home” z Pit-Stopem w Wodzisławiu

3
24
Międzynarodowy Rajd Motocyklowy

23 lipca w wodzisławskim Rodzinnym Parku Atrakcji "Trzy Wzgórza" miał miejsce Pit-Stop – przystanek rajdu motocyklowego "Race To Home". Karol Podwojski przebył trasę w czasie krótszym niż rok temu, tym samym ustanawiając nowy rekord – 36 godzin i 51 minut. W zeszłym roku było to 37 godzin i 51 minut. Rajd przebiegał przez 6 państw, zgodnie z obowiązującymi na ich terenie przepisami ruchu drogowego. Start miał miejsce 22 lipca w Londynie, półmetkiem zaś był Wodzisław Śląski. Karol Podwojski i Tomasz Nasalski zatrzymyali się jedynie podczas przeprawy Eurotunelem, tankowania i „Wodzisławskiego PIT-STOP”. To właśnie w Wodzisławiu Śląskim uczestnicy rajdu zaplanowali przerwę na regenerację.  Na Trzech Wzgórzach pojawili się również m.in. wolontariusze z Klubu Motocyklowego WRM, przedstawiciele Damir-Team, Fundacji Dzieciom oraz władz miasta. 

Warto przypomnieć, że celem „Race To Home” jest nie tylko zrobienie blisko 3500 km w jak najkrótszym czasie, bez dłuższych przystanków. Rajdowi przyświeca także szczytna idea: co roku Karol Podwojski wybiera organizację, której przekazuje wsparcie. Podczas poprzedniej edycji była to Fundacja Rak’n’Roll. Trzecią, tegoroczną edycję zadedykował Fundacji Dzieciom.

W wydarzeniu uczstniczyła między innymi wiceprezydent Wodzisławia Śl., Barbara Chrobok która wręczyła prezenty motocyklistom.

 

/jk/