Armia poszukuje żołnierzy do obrony Twierdzy Koźle

1
54
kędzierzyn koźle

W dniach 16-17 września odbędą się X Dni Twierdzy Koźle. Komendant twierdzy ogłasza powszechną mobilizację wojsk i poszukuje chętnych do udziału w bitwie. Jeśli chcesz usłyszeć werble i pójść do ataku, masz szansę na zaciągnięcie się do armii i wzięcie udziału w inscenizacji bitwy z 1807 roku! Wzorem ubiegłych lat, na błoniach przy DK Koźle, przy ul. Skarbowej 10 odbędzie się bitwa o Twierdzę Koźle.
Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: [email protected]
Na 150 żołnierzy oraz 20 markietanek organizatorzy czekają do 22 sierpnia lub wyczerpania miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń).
Na uczestników inscenizacji czeka parking, miejsce na rozbicie obozowiska, proch, żołd dla żołnierzy w wysokości 100 zł na osobę, a także produkty spożywcze do samodzielnego przyrządzania kolacji i śniadania w dniach 16-17 oraz obiad w dni 17 września. Dobra zabawa gwarantowana!
Uwaga: uczestnicy pokrywają koszt transportu armat. Oddział biorący udział w obchodach X Dni Twierdzy Koźle jest zobowiązany do pełnienia warty zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez komendanta warty.


MN
fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle