Wodzisław: Nowe promocje Kolei Śląskich

2
56
Koleje Śląskie, Wodzisław: Kursy do Olzy. Bilety liniowe

Pociągi z Wodzisławia Śląskiego do Olzy jeżdżą każdego dnia tygodnia, o godzinach: 7:59 i 11:11. W tygodniu, powrotne kursy przewidziano o godzinach 14:55 i 18:02, a w weekend – o 17:09. Normalny bilet do Olzy kosztuje jedynie 3 zł! Uczniowie mają obowiązek zapłacić 1,89 zł, a studenci – 1,47 zł. Podany rozkład jest ważny do 3 września.

Od 1 lipca obowiązuje również nowy plan taryfowy Kolei Śląskich. Bardzo ciekawą propozycją dla pasażerów powinny być wprowadzone nowe formy biletów liniowych, których łącznie w ofercie śląskiego przewoźnika jest 33. Bilet liniowy to promocyjna cena biletów (niższa niż w taryfie kilometrowej) na wskazanych przez przewoźnika odcinkach wyznaczonych pomiędzy konkretnymi miejscowościami bądź stacjami czy przystankami kolejowymi.

Dla mieszkańców Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza czy Chałupek przygotowano następujące propozycje:
– Relacja L71 Rybnik – Wodzisław Śląski – 4 zł,
– Relacja L73 Rybnik – Żory – 3 zł,
– Relacja L74 Rybnik – Rydułtowy – 4 zł,
– Relacja L75 Rybnik – Orzesze Jaśkowice – 4 zł,
– Relacja L76 Racibórz – Rydułtowy – 4 zł,
– Relacja L78 Wodzisław Śląski – Chałupki – 3 zł,
– Relacja L79 Racibórz Chałupki – 3 zł.

Bilety liniowe można nabywać w kasach biletowych przewoźnika oraz u obsługi pociągów. Większość z nich obowiązuje przez dwie godziny od momentu rozpoczęcia podróży na wybranym odcinku, co sprawi, że w dogodnych sytuacjach istnieje możliwość odbycia podróży np. w obu kierunkach tylko podczas trwania jednego biletu. Istotną informacją dla pasażerów powinno być również to, że bilety liniowe można łączyć np. na odcinku Chałupki – Katowice, czy Racibórz – Katowice jeśli istnieje taka możliwość. Wówczas opłata za przejazd wyniesie sumę kosztów wszystkich biletów liniowych, co w wielu wypadkach jest tańsze od zakupu biletu według taryfy kilometrowej. Warto dodać również, że zryczałtowane ceny biletów obowiązują na tych samych odcinkach w przypadku zakupu biletu miesięcznego.

publ. /k/