Kędzierzyn-Koźle: Zakończono inwestycję w Domu Dziennego Pobytu „Radość”

3
50
kędzierzyn koźle

Po ponad półrocznym remoncie, kosztującym milion złotych Dom Dziennego Pobytu "Radość" zyskał drugą młodość. Oprócz najważniejszej dla seniorów windy oraz miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych w budynku wymieniono również całą instalację elektryczną i część instalacji wodnej, odmalowano elewację i wyremontowano łazienki.
Prezydent Sabina Nowosielska powiedziała, że mieszkając po sąsiedzku, mogła na bieżąco doglądać inwestycji. Zapowiedziała również, że w przyszłości również będzie korzystała z DDP.
– Zaglądajcie tu jak najczęściej i namawiajcie swoich znajomych, aby przychodzili z wami – powiedziała do zgromadzonych na uroczystym otwarciu.
Podczas uroczystości otwarcia domu po przebudowie wystąpił zespół "Słowianki" założony przez podopiecznych DDP. Podopieczni podziękowali za windę i dobre jedzenie. Każdego dnia, w DDP są prowadzone zajęcia kulturalno-oświatowe skierowane do seniorów, a w kuchni przygotowuje się posiłki dla 120 osób. Na podopiecznych DDP "Radość" składają się mieszkańcy Azotów, Śródmieścia, a także lokatorzy pobliskich mieszkań chronionych.


MN
fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle