Wodzisław: Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu 10 lat więzienia

2
17
KPP Wodzisław: Narkotyki - marihuana. Zatrzymany wodzisławianin

Wczoraj, ok. godz. 14:00, na ul. Wałowej policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa, w którym miały być przewożone narkotyki. Kryminalni dokonali więc kontroli osobistej kierowcy i przeszukali dokładnie jego samochód.

– W bagażniku, w pudełku kartonowym znaleźli 2 torby foliowe z zawartością ponad 0,5 kg suszu roślinnego, z którego można przygotować ponad 500 działek dilerskich marihuany. Na miejsce zatrzymania wezwano technika kryminalistyki oraz funkcjonariusza Izby Celnej w Katowicach wraz z psem specjalnie wyszkolonym do odnajdywania środków odurzających i psychotropowych. Po kontroli pojazdu, funkcjonariusze wraz z psem pojechali do miejsca zamieszkania 36-latka, by kontynuować przeszukanie. W mieszkaniu czworonożny pomocnik zaznaczył w pokoju ślad obecności substancji psychotropowej, po czym właściciel wydał dobrowolnie torebkę z zielonym suszem o wadze 33 gramów. Podczas sprawdzania kolejnych pomieszczeń zabezpieczono wagę elektroniczną, trzy telefony komórkowe oraz pieniądze w walucie polskiej, czeskiej i euro, które zabezpieczono razem z mercedesem w ramach tymczasowego zajęcia mienia – relacjonuje wodzisławska policja.

Wkrótce o dalszym losie wodzisławianina zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości marihuany może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.