Kokoszyce: Jest dofinansowanie na budowę łącznika Młodzieżowa-Olszyny

52
69
Wodzisław, Kokoszyce: Budowa drogi Młodzieżowa-Olszyny. Dofinansowanie

Koszt budowy łącznika pomiędzy ulicą Młodzieżową a Olszynami wynosi ponad 3 miliony złotych. Utworzenie nowej drogi jest kluczowe dla dalszego rozwoju zlokalizowanej w tej okolicy strefy inwestycyjnej.

Prace nad budową łącznika rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. Celem tej inwestycji jest budowa nowego odcinka drogowego o długości niespełna 900 m oraz szerokości 7 m. Nowa droga zdecydowanie usprawni sieć komunikacyjną w rejonie strefy, ale też poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i mieszkańców tego rejonu. W ramach inwestycji powstanie skrzyżowanie z ulicą Olszyny oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Młodzieżową. Wykonawca inwestycji wybuduje również chodniki, oświetlenie uliczne oraz stanowiska postojowe. Wykonawcą budowy łącznika jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "TRANSKOM" Robert Białdyga z Jaryszowa.

– Budowa nowej drogi dojazdowej do strefy inwestycyjnej to w tym roku jedna z najważniejszych inwestycji w Wodzisławiu Śląskim. Z jej powstaniem możemy wiązać duże nadzieje związane z rozwojem strefy, a co za tym idzie – z rozwojem gospodarczym naszego miasta – mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Budowa drogi ma się zakończyć jesienią.

publ. kk
Fot. UM Wodzisław Śl.