Wodzisław: Powiat przyznał dotacje na rzecz osób niepełnosprawnych

1
29
Powiat Wodzisławski: Dotacje dla osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie projektów dla osób niepełnosprawnych. Dotacje wynoszące w sumie prawie 20 tys. zł otrzymały dwie organizacje.

Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych w Rydułtowach otrzymało dziesięć tysięcy na realizację projektu pod tytułem "Zmysłami odbieram świat". Projekt zakłada organizację czterodniowego wyjazdu rehabilitacyjno-usprawniająco-warsztatowego dla 15 osób z niepełnosprawnością intelektualną do jednego z ośrodków szkoleniowo-rehabilitacyjnych w Beskidach. Wyjazd odbędzie się w drugiej połowie sierpnia i co ważne – jego uczestnicy będą pochodzić z otwartego naboru, jaki przeprowadzi stowarzyszenie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 729 42 63.

Druga z organizacji, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej, które w Wodzisławiu Śl. – Jedłowniku prowadzi Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, dzięki wsparciu wynoszącemu 9,9 tys. zł, będzie realizować zadanie "Kontakt z przyrodą – równowaga i harmonia". Projekt zakłada wyjazd 19 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami do ośrodka agroturystycznego. Tam uczestnicy skorzystają z różnych form terapii, m.in. hipoterapii, dogoterapii, felinoterapii oraz aromaterapii. Wyjazd zaplanowano na połowę września, a jego uczestnicy, podobnie jak w pierwszym projekcie, będą pochodzić z otwartego naboru. Szczegółowych informacji udziela Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Wodzisławiu Śląskim, tel. 32 455 10 30.

publ. kk