Wybrano najpiękniejsze ogrody Gminy Mszana 2016

3
73
Konkurs

Celem konkursu "Najpiękniejszy ogród Gminy Mszana 2016" było propagowanie idei upiększania gminy i sołectw poprzez podniesienie walorów estetycznych przestrzeni z wykorzystaniem zieleni oraz promowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. Najpiękniejszy mszański ogród wybierany był w oparciu o następujące kryteria:
– ogólne wrażenie estetyczne (1 – 5 pkt.),
– pomysłowość w urządzeniu (1 – 5 pkt.),
– dobór roślin zdobiących ogród przez cały okres wegetacji (1 – 5 pkt.),
– kącik wypoczynkowy (1 – 5 pkt.),
– warzywnik/sad przydomowy (1 – 5 pkt.),
– zastosowanie rozwiązań ekologicznych (sposób uprawy, nawożenia, zbieranie deszczówki, kompostownik) (1 – 3 pkt.).

W sumie, jeden uczestnik konkursu maksymalnie mógł otrzymać 28 punktów. Najwięcej punktów otrzymała i I miejsce zajęła Krystyna Marek z Mszany – 27 pkt., II miejsce ex aequo: Jagna Adamek z Połomi – 26 pkt. oraz Ewa i Lucjan Kozielscy z Mszany – 26 pkt. III miejsce przypadło ex aequo: Beacie i Mariuszowi Kiermaszkom z Mszany – 25 pkt. oraz Tatianie Wolny z Mszany – 25 pkt.

Przyznano również 3 wyróżnienia dla: Urszuli i Jana Szmidów z Gogołowej – 24 pkt., Sławomira Stępień z Mszany – 24 pkt. i Joanny Smyczyk z Mszany – 23 pkt.

Laureat I miejsca otrzyma komplet drewnianych mebli ogrodowych, a za II i III miejsca nagrodą jest sprzęt ogrodniczy, kupony na zakup paliwa do kosiarek oraz zestawy krzewów ozdobnych i bony na zakup roślin. Bony o wartości 100 zł na zakup roślin ozdobnych otrzymają również laureaci wyróżnień. Na pozostałych uczestników, w zależności od ilości zdobytych punktów, czekają zestawy roślin, kompozycje ogrodowe, bony na zakup akcesoriów ogrodniczych, nawozy do roślin i mniejsze upominki.

Wręczenie nagród nastąpi 10 lipca na Festynie Letnim w Połomi (ok. godz. 18.00 – 18.30). Zdjęcia najpiękniejszych ogrodów w gminie Mszana prezentujemy poniżej.

publ. kk
Fot. UG Mszana