Wodzisław: W niedzielę odbył się 18. Powiatowy Rajd Rowerowy

0
36
Wodzisław: Powiatowy Rajd Rowerowy 2016

W tegorocznym, 18. Powiatowym Rajdzie Rowerowym udział wzięło 430 cyklistów. Start wyścigu zaplanowano przy Ośrodku Sportowym "Gosław" w Wodzisławiu Śl. Początkowo rowerzyści mieli wystartować o 10:45. Intensywny deszcz opóźnił jednak początek wydarzenia o 15 minut. Punktualnie zatem o godzinie 11:00, po uroczystym otwarciu rajdu, którego w imieniu organizatorów dokonał wicestarosta Grzegorz Kamiński, peleton zaopatrzony w płaszcze przeciwdeszczowe wyruszył w trasę. Na jego czele przez całą drogę jechał koordynator rajdu – Paweł Kowol, który kontrolował prędkość i kierunek jazdy.

Rowerzyści w tym roku mieli do pokonania trasę o długości niespełna 27 kilometrów. Przejechali przez Czyżowice i Rogów, następnie wzdłuż polderu Buków dojechali do Bluszczowa, gdzie pod Domem Przyjęć "Avanti" mieli kilkunastominutowy postój. Stamtąd wyruszyli w kierunku Wodzisławia Śl. – Zawady. Po nabraniu sił na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 ruszyli w stronę Pszowa. Niestety, tę część trasy sympatycy dwóch kółek pokonywali w strugach deszczu. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby wszyscy szczęśliwie i z uśmiechami na twarzach przyjechali na metę, którą zlokalizowano na terenie restauracji "Ignacowy Dwór" w Pszowie. Tam na zmokniętych, ale zadowolonych rowerzystów czekał ciepły posiłek.

Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej "Koło" z Pszowa, policjanci oraz służba medyczna.

publ. kk
Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.