Wodzisław: Od poniedziałku obowiązuje nowy rozkład jazdy PKS

0
24
Wodzisław: Nowy rozkład jazdy PKS Racibórz

Już w najbliższy poniedziałek wejdzie w życie nowy rozkład jazdy autobusów w komunikacji, dla której organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Linie otrzymają nową numerację – tak, aby nie myliły się z liniami komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju i Raciborzu. Numery linii będą zaczynać się od "3’", z wyjątkiem linii do Raciborza, które przyjmą numery "40" i "41".

W siatce połączeń pojawią się nowe przystanki i zmienione trasy. Po raz pierwszy autobus dotrze do nowej wsi Nieboczowy. W następnym roku szkolnym autobus dowiezie bowiem z tej miejscowości, a także z Bukowa i Grabówki, uczniów do szkół oraz przedszkola w Syryni i Lubomi. To rozszerzenie dobrze funkcjonującej współpracy gmin i powiatu w tym zakresie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie z Godowa i Gorzyc korzystali już z powiatowych autobusów w dojazdach na lekcje.

Do Wodzisławia Śl. łatwiej dojechać będzie także z Rogowa, gdzie pojawi się nowy przystanek przy ulicy Wyzwolenia; z Czyżowic, w których zlokalizowano nowe przystanki przy ulicy Dworcowej; z Gorzyc, z przystanku przy ulicy Polnej oraz z Turzy Śląskiej, z przystanku przy ulicy Granicznej. Ze względu na szerokość ulic, tymi trasami przejadą jednak autobusy o mniejszych gabarytach. Skróci się także czas przejazdu z Wodzisławia Śl. do Raciborza. Autobusy pominą Pszów i kursować będą przez Kokoszyce i Zawadę. Ponadto dotychczasowa linia do Chałupek zostanie skrócona tylko do Uchylska. Pasażerowie mogą jednak na tej trasie skorzystać ze znacznie szybszego połączenia Kolei Śląskich.

Korygując czas odjazdów a w części przypadków – dodając kursy, zrealizowano też szereg uwag i próśb pasażerów, które w ostatnich miesiącach napłynęły do starostwa drogą mailową. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do końca roku. Ewentualne korekty do niego zostaną wprowadzone we wrześniu, przed nowym rokiem szkolnym.

Nowy rozkład jazdy PKS Racibórz dostępny jest pod tym linkiem.

Inf. nadesłana
kk