Wodzisław: 100 tys. zł na place zabaw i siłownie „pod chmurką”

0
58
Wodzisław: SP nr 10 - nowy plac zabaw. Dotacja na siłownie pod chmurką

Już po raz czwarty, prezydent Mieczysław Kieca ogłosił konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych podlegających miastu na doposażenie placu zabaw oraz organizację lub doposażenie siłowni "pod chmurką". W puli, jak co roku, znalazło się 100 tys. złotych.

W ramach konkursu do magistratu wpłynęło 15 ofert – 5 z publicznych przedszkoli, 2 ze szkół podstawowych, 5 z zespołów szkolno–przedszkolnych, 2 z zespołu szkół i z Gimnazjum nr 2. 12 z nich otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych – przeważnie na uzupełnienie placu zabaw lub siłowni już istniejących. W ZSP nr 2 za tę kwotę utworzona zostanie nowa siłownia, a w ZSP nr 7 – uzupełniona siłownia i utworzony nowy plac zabaw. Wodzisławska SP nr 10 otrzymała 15 tys. złotych na utworzenie całego nowego placu zabaw.

Od momentu zainicjowania konkursu w 2013 roku, w Wodzisławiu Śląskim pojawiło się już w sumie 25 nowych placów zabaw i siłowni "pod chmurką". Do tej liczby możemy już doliczyć tegoroczną edycję, w której 15 placówek już doposażyło lub będzie mogło doposażyć istniejące place i siłownie lub też stworzyć zupełnie nowe.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.